Przejdź do głównej zawartości

Jak się przygotować do pierwszej pożyczki?

Robiąc coś po raz pierwszy zwykle nie mamy pewności, że będziemy w stanie poradzić sobie z czekającym na nas wyzwaniem. Nic więc dziwnego, że pierwsza pożyczka również wywołuje niepokój. Czy jednak jest on uzasadniony? Okazuje się, że w momencie, w którym dobrze się do niej przygotujemy, nie ma o tym mowy.

Jeszcze zanim wybierzemy firmę pożyczkową musimy zastanowić się nad tym, jakie są nasze możliwości finansowe. Nie jest to trudne, wymaga jednak pewnej uczciwości względem samego siebie. Dobrze więc jest przeanalizować nie tylko koszty stałe, jakie ponosimy, ale i drobne wydatki, bez których nie możemy się obejść. Nawet, jeśli pożyczka będzie nisko oprocentowana, będziemy musieli regularnie spłacać kwotę, która stanowić będzie pewne obciążenie dla naszego budżetu. Wiele osób robi to i nie żałuje podjętej przez siebie decyzji, sami musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy stać nas na pożyczkę.

Jeśli jesteśmy już pewni, że będzie ona przemyślanym rozwiązaniem, możemy zacząć szukać firmy, która nam jej udzieli. Tu często za najważniejsze kryterium jest uznawane te, które wiąże się z prędkością rozpatrywania wniosku, nie zawsze jednak musi tak być. Szybkie pożyczki często wiążą się z wyższym oprocentowaniem, same firmy są zaś bardziej restrykcyjne w stosunku do osób mających problemy z ich terminową spłatą. Czasem więc warto zwrócić uwagę także na wysokość rat, termin ich spłat oraz możliwość ich czasowego zawieszenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szybka gotówka online na wymarzony wyjazd

O odpoczynku na piaszczystej plaży marzy chyba każdy z nas, a wakacje to idealny okres, który pomoże nam zapomnieć o codziennych problemach, czy pracy. O miejscu naszego wyjazdu zaczynamy rozmyślać już w okolicach stycznia. Nasze wakacyjne plany rozpoczynamy od znalezienia odpowiedniej oferty do wymarzonego miejsca. Wielu z nas coraz częściej decyduje się na egotyczne miejsca. W tym momencie następuje liczenie wszelkich oszczędności, jakie posiadamy na naszym koncie. Bardzo często okazuje się, że jednak nasze oszczędności są znacznie mniejsze niż koszty wymarzonej podróży.
Szybka gotówka online jak ją zdobyć?

Oczywiście jest wiele sposobów na zgromadzenie potrzebnych środków. Wiele osób decyduje się na dodatkowy etat czy nadgodziny. Znacznie lepszą opcja na zdobycie pieniędzy jest szybka gotówka online. W zasadzie każdy może zdecydować się na taką opcję. . Kolejną bardzo ważną zaletą takiego rozwiązania jest bardzo krótki czas weryfikacji. Pożyczki online za darmo mają jeszcze jedną…

Szybka pożyczka na dowód

Każdy z nas może stanąć przed problemem braku gotówki. Konieczność zakupu nowej pralki, lodówki, podręczników do szkoły czy naprawy auta to tylko wybrane przykłady, w których potrzebne są nam dodatkowe pieniądze. Świetnym rozwiązaniem okazują się być dzisiaj tak zwane pożyczki chwilówki, które określa się także mianem szybkiej pożyczki na dowód. 
Szybkie pożyczki na dowód to idealne rozwiązanie, jeśli pieniądze potrzebne są nam na przysłowiowe już. Decydując się na taką formę pożyczenia pieniędzy, nie musimy czekać na dokładne przeanalizowanie szeregu dokumentów przez pożyczkodawcę. Szybkość i wygoda to bez wątpienia największe atuty tej formy pożyczania pieniędzy. 
Wbrew temu, co sądzi wiele osób, nie wszystkie firmy udzielające chwilówek na dowód bazują wyłącznie na tożsamości potwierdzonej na podstawie dowodu osobistego. Nie brakuje wśród nich także tych sięgających do rozmaitych baz. Przykładem jest chociażby BIK oraz KRD. W przypadku chwilówek procedura jest jednak mocno uproszc…

Skąd brać pieniądze na wakacyjne przyjemności?

Lato to wyjątkowa pora roku. Słońce i perspektywa choćby krótkich wakacji sprawiają, że stajemy się optymistami nawet, jeśli dla nas samych jest to zaskoczenie. To także pora roku, w czasie której nie jesteśmy w stanie powstrzymać się przed zakupami.
Kupić można wiele. Wakacje sprzyjają odświeżaniu szafy, biura podróży kuszą ciekawymi ofertami, a my sami zastanawiamy się nad tym, czy nie przeprowadzić remontu korzystając z długich dni i krótkich nocy. Niestety, nawet posiadając pewne oszczędności, często uświadamiamy sobie, że nie są one wystarczające. Wydatków jest więcej niż planowaliśmy, a koszty, jakich się spodziewaliśmy, w rzeczywistości okazują się znacznie wyższe. 
Uporanie się z tym problemem może się odbywać na kilka sposobów. Najbardziej naturalnym wydaje się rezygnacja z ambitnych planów, często jednak mamy świadomość tego, że odwlekanie ich w nieskończoność spowoduje jedynie wzrost kosztów. Nie da się też ukryć, że ciągłe wyrzeczenia nie wpływają korzystnie na nasze samo…